OnePlus One Android L Update Release Date: OnePlus And CyanogenMod Promise 3 Month

Doporučuji po příjezdu zaparkovat u radnice – viz šipka. A i pokud člověk nejede vozem, tohle je nejlepší místo, kde začít.

Na zdi radnice u parkingu je totiž vypsaná většina vinařů, ke kterým se dá zajít na ochutnávku. Otevřeno mají obvykle 8-12 a 14-18, navíc obvykle mají zavřeno v pondělí – přesné dny se ale liší.

Restaurace

Obecně ve Francii mají restaurace otevřeno maximálně 5 dní v týdnu (asi odborová podmínka), otevřeno bývá pouze v čase oběda (12-14) a večeře (19-21). V turistických destinacích je skoro nutnost si stůl zarezervovat. To jde buď telefonicky (když mají otevřeno), osobně (když mají otevřeno), někdy přes web (pokud funguje).

Jidlo - Eguisheim

Boulangerie

Otevřeno denně dopoledne, v neděli jediný otevřený obchod vůbec.

La Taverne de Chateau

Turistická taverna, jako snad jediná je otevřená skoro pořád a není třeba rezervovat. Nabídka spíš turistická, hlavně slané koláče „Flammekuche“ s různou náplní.

Caveau Heuhaus

Restaurant ve sklípku. Běžné alsaské speciality, netřeba rezervovat, usadí vás k prázdnému stolu, když někdo odejde. Mají otevřeno 10-22, údajně zavírají jen v úterý, nicméně měli zavřeno i ve středu.

Caveau d'Eguisheim

„Lepší“ restaurant snad Michelinská, bez rezervace bez šance, vyšší ceny. Nevyzkoušeli jsme.

Auberge des Trois Châteaux

Tradiční alsaská kuchyně, typická jídla – vepřové koleno, vařené hovězí s křenem apod. 

Caveau des Doucers

Vynikající restaurant, nicméně je potřeba rezervovat jak na poledne, tak na večer. Pokud někdo dojí a odejde, už nikoho dalšího neusadí. 

À la ville de Nancy
Restaurace s místy i v patře, čili obslouží víc hostů. Mix alsaské a francouzské kuchyně, hovězí z Anglie, jehněčí francouzské (po tom měl F. střevní potíže). Lépe rezervovat telefonicky.

Okolí

La Taverne Medievale, Gueberschwihr

rVelmi slušná restaurace, bohužel trochu „z ruky“. Výborná lokální kuchyně plus něco z jiných částí Francie. Nutno rezevovat telefonicky.

https://www.taverne-medievale.com/

Boutique Canoie, Gueberschwihr

Řemeslná výroba a prodej Foie Gras

E. Leclerc, Wintzenheim (Colmar)

Po cestě z Eguisheimu do Colmaru, velké nákupní centrum, včetně benzínky. Pozor – v neděli zavřeno!