Přišel květen a Google aktualizoval statistiku rozšíření verzí platformy Android, takže se podívejme, jak si vede nejnovější verze! Podle nejnovějších údajů Googlu se zdá, že Android 4.4 KitKat zažívá vytrvalý vzestupa poskočil o 3,2 % na 8,5 %, což je oproti 5,3 % z minulého měsíce docela velký nárůst.

Možná je za výsledkem uvedení nových telefonů od HTC, Sony, Samsungu a LG, které zvedlo podíl. A možná pomohl i fakt, že řada starších telefonů s Androidem dostala update na KitKat. Pokud jde o starší verze Androidu, největší podíl si stále drží Jelly Bean.

Dohromady tvoří všechny různé verze Jelly Beanu dohromady 60,8 %, což je ohromný podíl, nicméně pravidelný růst KitKatu je také dobrou zprávou. Při současném tempu růstu se dá očekávat, že KitKat předežene Jelly Bean v poměrně krátké době.

Zařízení s instalovaným Androidem ve verzích Gingerbread a Ice Cream Sandwich si ale stále drží poměrně vysoko a mají vyšší podíl než KitKat, ale při současném tempu je KitKat předežene velmi brzy. Zajímavé je, že ještě stále se vyskytují zařízení s verzemi Froyo a Honeycomb, jejich podíl je ale malý a je otázka, jestli někdy zmizí úplně.

Zdroj: Ubergizmo