Příští levný Xiaomi bude mít osmijádro a větší displej

autor: | Bře 13, 2014 | Články

Cenově dostupný telefon Xiaomi Redmi (dříve také známý jako Hongmi neboli “Red Rice“) přispěl k urychlení expanze firmy na Taiwan, do Hong Kongu a Singapuru, přičemž brzy přibudou na seznam i sousední země jako je Indonésie,  Malajsie a Thajsko. I když se jedná o relativně nedávnou historii, firma už chystá podle zdrojů v čínské certifikační databázi TENAA následovníka.

Na zařízení jsou vidět červená tlačítka k ovládání Androidu, což prozrazuje příslušnost k řadě Redmi. K dispozici bude 5.5 palcový HD (720p)  IPS displej, což je zvětšení oproti současnému 4,7 palcovému modelu. V přístroji bude instalován Android 4.2.2, 1 GB RAM a osmijádrový procesor (odhadem opět MediaTek) ve dvou verzích: 1,4 GHz a 1,7 GHz.

Pokud jde o 3G sítě, zákazníci China Mobile budou mít k dispozici model s TD-SCDMA, pro ostatní trhy bude model s WCDMA. Verze s CDMA2000 pro China Telecom přijde nejspíš později. K dispozici by měl být hlavní fotoaparát s rozlišením 13 Mpix a vylepšená přední kamerka s rozlišením 5 Mpix (ačkoliv TENAA zmiňuje i 8 Mpix) a klasicky i rozšiřující slot na microSD (s podporou až 32 GB)

Chybějící podpora LTE může ale znamenat šanci pro konkurenci jako jsou firmy Huawei, Coolpad a Hisense, které v Číně chystají nebo už nabízejí telefony s LTE v ceně pod 130 USD.

Momentálně se spekuluje, že Xiaomi nový telefon Redmi ukáže začátkem dubna na slavnosti “MiFan” při příležitosti oslav výročí firmy, což znamená, že je stále ještě jistá malá šance, že se do té doby ukáže i LTE verze.

Zdroj: Engadget

 

0 komentáøù