Update Galaxy S4 a Note 3 na Android 4.4 omezuje přístup na SD kartu

autor: | Úno 23, 2014 | Články

Update Samsung Galaxy S4 na Android 4.4 už na řadě trhů probíhá a na updatu pro Galaxy Note 3 se pracuje, pro řadu zařízení od Samsungu může ale představovat závažný problém.

Android 4.4 KitKat totiž významně omezuje přístup na Micro SD kartu.

Zařízení od Samsungu jsou známá podporou dodatečného prostoru na Micro SD kartě. Ta je i jedním z důvodů, proč uživatelé dávají přednost Galaxy S4 před HTC One nebo iPhonem 5s. SD karty byly podporovány i na Galaxy S3 a Galaxy Note 2 a podle čtenářů to vždy byla velmi důležitá funkce.

Naopak Google se soustřeďuje pouze na interní úložiště a to jak v řadě Nexus, tak pokud jde o úpravy samotného systému úpravou stylu jakým aplikace smějí zapisovat na SD kartu. Důvodem mohou být i problémy s rychlostí a spolehlivostí SD karet.

Na Androidu 4.4 Google mění způsob přístupu na externí úložiště (což je např. SD karta) způsobem, který se majitelům Galaxy S4 a Note 3 nebude líbit.

Vývojář aplikace FX File Explorer Tod Liebeck tento problém s přístupem k SD kartám v Androidu 4.4 detailně popisuje. Koncem ledna v postu na Google+ popsal problém, na který nejspíš narazí uživatelé Galaxy S4 a Galaxy Note 3 po updatu na Android 4.4. Ve zprávě vývojářům Google oznamuje:

“Práva k zápisu WRITE_EXTERNAL_STORAGE (zápis na externí úložiště) musí být přidělena pouze na primární externí úložiště zařízení. Aplikace nesmí mít povolen zápis na sekundární externí úložná zařízení s výjimkou svých aplikačních složek povolených systémovými právy.”

Leibeck vysvětluje, co to znamená pro uživatele: “Pokud vaše zařízení má uživatelsky přístupnou interní flash paměť, SD karta je “sekundární externí úložiště”.

To znamená, že na KitKatu aplikace už nebudou smět vytvářet, upravovat nebo mazat soubory a složky na externí SD kartě. Například nebude možné souborovým manažerem po síti kopírovat soubory na SD kartu. Byla tak zlikvidována funkčnost, která v Androidu byla od samotného počátku.”

Více www.gottabemobile.com

0 komentáøù